1/ – Plan – najlepiej na etapie projektowania domu, ponieważ ogrzewanie to wymaga instalacji na stabilnym i dobrze wypoziomowanym podłożu. Planując rozmieszczenie ogrzewania podłogowego należy znać też umiejscowienie instalacji sanitarnych w łazience i kuchni takich jak kabina prysznicowa, wanna itp.

 

2/ – Projekt instalacji i dobór elementów grzewczych – z dokładnym obliczeniem m.in. na podstawie rozkładu pomieszczeń, liczby ścian zewnętrznych oraz okien, zapotrzebowanie na ciepło w danym pomieszczeniu.

 

3/ – Dobry instalator to podstawa !!! Od jego umiejętności i kwalifikacji w dużej mierze zależy sprawność działania całej instalacji. Taki instalator powinien mieć nie tylko doświadczenie w instalacji, ale również orientować się w bieżących nowościach rynkowych, wymaganych atestach, którzy stale poszerzają swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach.


4/ –  Montaż ogrzewania podłogowego

Do najważniejszych elementów instalacji ogrzewania podłogowego należą rury grzejne i źródło ciepła, które przygotowuje czynnik grzewczy. Rury układa się na odpowiednio zaizolowanym podłożu, a następnie zalewa się je warstwą zaprawy (jastrychem), na której układa się podłogę (terakotę, wykładzinę, panele itp.). Przed ostatecznym zalaniem ogrzewania podłogowego warstwą zaprawy konieczne jest przeprowadzenie próby szczelności przez wypełnienie rur wodą. Gdy warstwa rur zostanie zalana jastrychem należy przez ok. miesiąc wstrzymać się przed układaniem na nim posadzki, aby wylewka odpowiednio się związała i utwardziła. Mniej więcej trzy tygodnie po zalaniu instalacji należy również odpowiednio podgrzewać warstwę jastrychu, tak, aby odparował z niej nadmiar wilgoci. Na ogrzewaniu podłogowym najlepiej sprawdzają się podłogi z kamienia i posadzek ceramicznych – materiałów, które dobrze przewodzą ciepło.


5/ – Gwarancja i bezpieczne użytkowanie

Ogrzewanie podłogowe Zabrze Ogrzewanie podłogowe Zabrze

Montaż instalacji ogrzewania podłogowego domek jednorodzinny w Gliwicach

 

PIEC DWUFUNKCYJNY to urządzenie, pozwalające na ogrzanie całego domu zimą oraz dostarczenie do niego ciepłej wody przez cały rok. Jest to więc urządzenie uniwersalne i niezwykle wygodne.

Zasadniczą zaletą pieców dwufunkcyjnych jest to, że wystarczy nam jedno urządzenie, które zaspokoi dwie nasze potrzeby. Rozwiązanie, jakim jest piec dwufunkcyjny, jest też tańsze niż zakup dwóch oddzielnych urządzeń, jednego do ogrzania domu zimą i drugiego do ogrzewania wody. Piece dwufunkcyjne nie zajmują również dużo miejsca, dzięki czemu nie trzeba na nie przeznaczać dodatkowego pomieszczenia. Przeznaczone są głównie dla małych i średnich domów, gdzie punkty poboru ciepłej wody, nie są od siebie zbytnio oddalone. Decydując się na zakup pieca dwufunkcyjnego, musimy zwrócić uwagę na jego moc. Musi być ona dopasowana do naszych potrzeb, tj. ilości domowników oraz wielkości naszego domu.

Montaż instalacji pieca dwufunkcyjnego Termet w Zabrzu

Montaż instalacji pieca dwufunkcyjnego w Zabrzu

Montaż instalacji pieca ze sprzęgłem w Zabrzu

Rekuperacja powietrza w domku jednorodzinnym w Gliwicach

KORZYŚCI PŁYNĄCE ZE STOSOWANIA W DOMU SYSTEMU WENTYLACJI MECHANICZNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA, W KTÓREJ REKUPERATORY ZAPEWNIAJĄ ODZYSK CIEPŁA NAWET NA POZIOMIE 92%

Zapewniają:

– filtrację powietrza

– skuteczne usuwanie przykrych zapachów

– brak przeciągów, hałasu ulicznego

– likwidację nadmiernej wilgoci z pomieszczeń

– stały dopływ świeżego powietrza

– znaczną oszczędność w kosztach ogrzewania